Figyelem! Az általad használt böngésző nem támogatott, így az oldalunk NEM működik, illetve nem jelenik meg TELJESKÖRŰEN! Segítségért kattints! Segítséget kérek!

2018. 08. 15. Szerda

Írta: Békési-Mészáros Ágnes

4:30 – Hajnali virrasztó irodalom: Eve Curie - Madame Curie

5:30 – Serkenj fel!- Baptista igehirdetést hallhatnak

6:00Tájékoztató rovatunk – Halasi Kaleidoszkóp: - dr. Téglás Péter könyvajánlója. Híd a Kwai-folyón angol-amerikai film - 1957. év. Délkelet-Ázsia a második világháború idején. A japánok egy stratégiai szempontból igen fontos hidat építtetnek az angolokkal. Ha a híd felépül, az a szövetségesek nagyon sok katonájának életébe kerül. A tábor két részre szakad: a foglyok egy része rombolna, míg mások engedelmesen építenének. Mindeközben útnak indul egy kommandós egység, hogy felrobbantsa a hidat a Kwai folyón. Nicholson ezredes azt követeli, hogy embereivel tisztességesen bánjanak a japán fogvatartóik a burmai hadifogolytáborban a Burma-vasút építése alatt. Később mégis megszervezi, hogy emberei vasúti hidat építsenek az ellenségnek, miközben a táborból megszökött amerikai Shears hadnagy angol katonákkal elindul, hogy felrobbantsa a hidat. A tábor két részre szakad, az egyik fél építene, a másik fél rombolna. A híd az eredeti helytől távolabb elkészül, a kommandósok nagy nehézségek árán elérik a célterületet, és felszerelik a plasztikbombákat a víz alatt a támpillérekre. Pierre Boulle író háborús élményeit az 1952-ben kiadásra kerülő Híd a Kwai folyón c. regényében dolgozta fel, a könyv szolgál a film forgatókönyvének alapjául. „Colonel Bogey March”; Frank Joseph Ricketts hadnagy, alias Kenneth Alford 1914-es szerzeménye, a film világsikerű slágere. A film számos Oscar és egyéb rangos díjban részesült. (az előző napi adás ismétlése)

6:54 – A Nap igéje                                                                       

7:00 – Reggeli Ébresztő magazin

10:00153-Lélkemód magazin: Hogy a tehetség ne kallódjon el! - A Snétberger Zenei Tehetségközpontból jelentkezünk. 2018 aug. 4-én tartotta immár 8. alkalommal zárókoncertjét az a különleges zenei tehetségközpont, melynek alapítója és szakmai programjának kidolgozója Snétberger Ferenc, világhírű magyar származású jelenleg Bécsben élő gitárművész. Hatalmas örömünkre a koncert szünetében megszólal maga az alapító Snétberger Ferenc is. Mesél miért is hozta létre ezt a főként roma származású és nagyrészt hátrányos helyzetű zenei tehetségeket felkaroló központot, hogyan is válogatja nagyobbrészt személyesen a kiválasztottakat. A zsúfolt naptárú zenész bokros teendői ellenére a nyári 6 hetes intenzív zenei tanév nagy részében személyesen jelen van az iskolában és foglalkozik a fiatalokkal. Megszólal az alapítvány vezetője is Dr. Lantos Krisztina, így megismerhetjük az iskola egész éven keresztül tartó fantasztikus munkáját. Végül megszólal egy eleinte diákként, ma tanársegítőként működő fiatal, Farkas Zsolt, aki itt indult, s ma a zeneakadémia 2. éves sikeres növendéke. Röviden ez az iskola és az ott folyó munka egy CSODA, s minden résztvevő benne egy-egy mágus! Feltétlen tartsanak velünk! (ismétlés)

11:00 – Talpig Civilben: Union Dojo Kiskunhalas Klub-Horváth Zoltán edző. A Harcművészeti Sportegyesület kiskunhalasi klubjának történetét mutatjuk be, Horváth Zoltán edző segítségével. Megtudhatják milyen érzés versenyzőből edzővé válni, megismerhetik a kyokushin karate mozgásformáit, versenyszabályait. Az is kiderül, hogy egy sportoló mikor válik alkalmassá arra, hogy versenyen is összemérje tudását ellenfeleivel. A nyári pihenő után szeptemberben Halason kezdődik a versenyzés, de előtte hárman Lengyelországban egy vizsgával egybekötött nemzetközi edzőtáboron is megmérettetik tudásukat.(ismétlés)

12:00 – Retro magazin: Tudomány mai állása

13:00 - Tájékoztató rovatunk – Halasi Kaleidoszkóp: Robogók az utakon, a zebra és a vasúti átkelők megközelítése. Még mindig rengeteg a szabálytalanság a robogóknak látszó tárgyakkal közlekedők körében. Figyeljünk oda a megfelelő védőfelszerelés használatára és a sebességhatárok betartására. A nyári közlekedés problémás részeit képezik a zebrákon történő átkelések és a helytelenül megközelített vasúti átjárók. Tapasztalatok, tanácsok Knezsik Istvántól az Autós Nagykoalíció elnökétől.

14:00 – Sztárportré: Polyák Lilla: "Pályám elején a karrier orientáltság sokkal jellemzőbb volt az életemben. Nagyon sokat dolgoztam, és nagyon fontos volt számomra, hogy mi a következő feladat. Amikor anya lettem, hirtelen minden másodlagos lett és megértettem, hogy ez a feladat most már egy életre szól, és mindennél fontosabb. Szeretem a kezemben tartani a dolgokat. Azt hiszem az elengedést nagyon erősen tanulom. Van az a pont az életben, amikor azt érzed, hogy nem tudod tovább irányítani, és akkor talán nem is kell. Alapvetően irányító típus vagyok, de tudok hátradőlni is, és nézni, hogy hogyan lesz magától. Egyre inkább a jeleket figyelem. Régebben nagyon határozott elképzeléseim és terveim voltak, és azokat mindig meg akartam valósítani, most már család centrikusabb vagyok, tehát a fontos dolgokra nagyon figyelek mindig, hogy a család, a magánélet legyen rendben, szakmailag pedig inkább sodródom. Gyógyító céllal használom a színpadot, nagyon sokat segített már nehéz helyzetekben. Ha előadás után becsukod azt az ajtót, ami ott kinyílt, akkor ez inkább segít, mert olyan mintha lenne egy folyamatos, nagyon jó pszichoterápia, amire te viszonylag rendszeresen jársz, és kezelve vagy. Én úgy találok vissza nagyon gyorsan magamhoz, hogy hazamegyek. Otthon vár a két gyerek, vár az egész élet, ami az igazi élet. Azért kell nagyon vigyázni szerintem az igazira, hogy ezek a különböző szerepek ne formájának át, vagy ne deformáljanak minket, ne veszítsük el általa önmagunkat, hanem még jobban megtaláljuk. Szerintem, ha jól használja ezt az ember, akkor többet tud a végén magáról. Azt gondolom, hogy az eszi meg az embert, amikor nem tudja letenni ezt a csomagot, és tovább pörög. Át kell élni egy pályán, hogy egy alakítás jól sikerült, egy másik pedig nem sikerült. Biztos vagyok benne, hogy ebben nagyon komolyan szerepet játszik az, hogy valami vagy nagyon nem való, vagy esetleg nagyon való az embernek. Ez utóbbi veszélyes lehet, mert amikor valami nagyon megtalálja az embert, és esetleg nem pozitív dolog, ami nagyon hasonlít, akkor azt gyakran mindenki más látja, csak az nem, aki benne van, hogy mennyire hasonlít. Ilyenkor olyan mértékű önkritikát kell gyakorolni, és olyan szinten kell lelki meztelenséget mutatni, amit a szégyenérzet gyakran megakadályoz, és sokszor emiatt nem születik meg az a bizonyos alakítás, mert nem meri az ember magának bevallani, hogy mennyire hasonlít." (ismétlés)

15:00 – Délutáni Hazafelé magazin és Igéző

18:00- Érdekes Emberek: Trombita-hobbi 26 éven át. Dr. Kovács Tamás mesél arról, hogy hogyan és miért szeretett bele a trombitálásba. Igazi kikapcsolódás számára a zene, a gyakorlás, amely végigkísérte általános iskolás korától kezdve egészen felnőtt koráig. A Rézangyalok és a Városi Fúvószenekar koncertjei is meghatározó állomásokat képviseltek Tamás életében. Ezen a nyáron egy testvérvárosi látogatáson már túl vannak, egy felkészülési tábor után pedig először augusztus 19-én koncertezik megújult nevén a Városi Fúvószenekar vagyis a Halas Koncert Band. Az egyesületen belül egy kisebb formáció is létrejött a Halas Jazz Band, a névváltozásról és az idei koncertekről is megtudhatnak részleteket.

19:00 – Szép Álmokat: Maja a méhecske

19:15 – Irodalom az Éterben: Dávid Antal - A szolgadiák

20:30 – Hitvalló: Várszegi Asztrik 3. rész

21:00 – Serkenj fel: Baptista igehirdetést hallhatnak (ismétlés), Lélekműhely – Szándékos vakság - Az alapvető ős belső konfliktusok. 1. rész

22:00 – Éjjeli virrasztó irodalom: Jules Verne - A dunai hajós